Testy v kraji poprvé odhalily přes 1000 nakažených za den, nejrychleji přibývá nemocných na Zlínsku

Ilustrační foto

ZLÍNSKÝ KRAJ – Největší denní přírůstek pozitivně testovaných hlásí ve čtvrtek ráno nejen celá země, ale i Zlínský kraj. Poprvé za dobu epidemie testy v regionu odhalily přes 1000 nemocných za den. Za týden se nejvíc případů objevilo na Zlínsku, v rámci republiky hlásí rychlejší přírůstek už jen jeden okres.

Podle aktuálních dat ministerstva zdravotnictví přibylo v posledním dni 1160 nakažených koronavirem ve Zlínském kraji. Druhý nejvyšší přírůstek byl zaznamenán o den dříve, kdy mělo pozitivní test 841 lidí.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Ve Zlínském kraji je s covidem spojováno celkem 89 úmrtí za dobu epidemie. 30 lidí zemřelo v posledním týdnu.

Za posledních sedm dní nejrychleji přibývá nakažených na Zlínsku, a to 879,2 na 100 000 obyvatel. V republice je na tom hůř pouze Prostějovsko, kde evidují 881,76 nových případů na 100 000 obyvatel. Jako třetí se zařadil okres Hradec Králové a za ním je Plzeň-jih.

Počty nakažených rostou také díky většímu testování. Zároveň se však zvyšuje poměr nově pozitivně testovaných osob na covid-19 vůči počtu všech provedených PCR testů. Ten se v posledních dnech blíží k 30 procentům v rámci celé země, před dvěma týdny to přitom bylo necelých 22 procent.