V autobusech a trolejbusech budou mít cestující vymezený prostor. Jihlavský dopravní podnik chce chránit své zaměstnance

Ilustrační foto

JIHLAVA – Od minulého týdne platí v dopravě přísná opatření k zamezení šíření covid-19. Jihlavský dopravní podnik se nyní svými opatřeními snaží chránit i zaměstnance. Pokud by se mezi nimi rozšířila nákaza, hrozilo by další omezení spojů.

Pro cestující budou od pátku 23. října platit nová nařízení. První řada sedadel za řidičem bude přehrazena páskou a cestující je nebudou moci využívat k sezení. Na podlaze vozu v přední části bude vyznačen prostor, kde se cestující během jízdy nebudou moci zdržovat.

Už nyní musejí cestující využívat přednostně prostřední a zadní dveře. Nastoupit předními dveřmi mohou jen v případě, když si chtějí koupit jízdenku u řidiče. „Zvenčí ani není nutné sahat na tlačítka otevírání dveří, řidič při zastavení na zastávce otevírá dveře automaticky,“ doplnil předseda představenstva dopravního podniku Radim Rovner.

Už na začátku tohoto týdne zavedl jihlavský dopravní podnik přísná vnitřní opatření. Pro zaměstnance to znamená důsledné nošení roušek vně i uvnitř podniku a dodržování vzájemných rozestupů. Vzájemný kontakt mezi řidiči a dispečery je omezen pouze na telefonickou nebo písemnou komunikaci.

Nově se bude platit kartami

Na letošní rok připravuje jihlavský dopravní podnik také jednu novinku. „Od 6. listopadu zavedeme akceptaci platebních karet na předprodeji jízdenek a na pokladně v areálu podniku,” uzavřel Radim Rovner.