Valašské Meziříčí opravuje dům pro sociální bydlení

Ilustrační foto.

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Rekonstrukcí prochází dům pro sociální bydlení na ulici Jičínská. Opravy vyjdou na 11 milionů korun, hotovo by mělo být v červnu příštího roku.

Rekonstrukce byla zahájena v říjnu letošního roku, jedná se o zateplení včetně výměny oken a dveří a kompletní rekonstrukci vnitřních prostor. Nájemci se tak dočkají nového vytápění, omítek a podlah a také kuchyňských linek. Celkové náklady se vyšplhají na 11 milionů korun, město získalo dotaci na zateplení ve výši 2,5 milionu od Integrovaného regionálního operačního programu Ministerstva pro místní rozvoj.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Bytový dům nabízí 12 bytových jednotek o velikosti 1+0 až 2+1. „Jedná se o takzvané sociální byty pro osoby v existenční a bytové nouzi, které chtějí svou situaci změnit a aktivně na tom pracují,“ vysvětluje místostarostka Zdislava Odstrčilová. Kromě toho se zde nacházejí byty pro osoby v bytové nouzi s nízkými příjmy. Město dosavadním nájemníkům nabídlo náhradní bydlení, čehož využilo 11 osob, jedna si našla bydlení vlastní.