Zloděj ukradl podnikateli více než čtvrt miliónu korun

ilustrační foto

BRNO-VENKOV – Zatím neznámý zloděj využil v obci na Tišnovsku neopatrnosti a důvěřivosti podnikatele a odnesl si z jeho firmy nemalou finanční hotovost. Další zloděj kradl ve firmě v Opatovicích.

Třiapadesátiletý podnikatel nezajistil vstupní dveře do sídla své firmy. Zloděj se tak pohodlně a s potřebnou porcí drzosti dostal do kanceláře, v níž odcizil majitelovu peněženku s velkým množstvím peněz a osobními doklady. V místnosti také objevil odloženou další finanční hotovost. Jako prémii pak sebral i tři kartóny cigaret. „Podnikateli a jeho firmě způsobil škodu za více než čtvrt miliónu korun,“ sdělil mluvčí policie Bohumil Malášek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V Opatovicích se pravděpodobně jiný zloděj dostával za výrazně menším lupem trochu složitěji. Musel nejdříve překonat plot a násilně otevřít okno, kterým se dostal do kanceláře tamní firmy. Místnost prohledal a v jedné ze zásuvek objevil a odcizil složku s finanční hotovostí. „S lupem asi úplně nebyl spokojený, protože navíc poničil datové zařízení a monitor počítače. Škoda je více než 70 tisíc korun,“ dodal Malášek.