Bohumín dokončil zateplování domů, vyšlo ho to na 17 milionů korun

Foto: Lucie Balcarová, město Bohumín.

BOHUMÍN – Radnice dokončila další fázi zateplování a oprav domů ve vlastnictví města. Za 17 milionů korun bylo zatepleno celkem pět cihlových domů. Foto pod článkem.

Radnice nechala zateplit domy v samotném centru města, cihlové domy byly původně postaveny v šedesátých letech. Zateplování a opravy trvaly půl roku a dotkly se až osmi desítek nájemníků.  Radnice nechala zateplit fasády polystyrenem a minerální vatou.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Domy pocházejí ze šedesátých let minulého století, kdy nebyly k dispozici žádné pestré barvy. A z toho jsme vycházeli, jejich nová barevnost jde ruku v ruce s jejich stářím. Fasády mají proto odstíny světle hnědé,“ upřesňuje Jan Hock z radnice.

Město chce i v roce 2021 pokračovat v rekonstrukcích a opravách dalších městských cihlových domů, radnice má v rozpočtu připraveno až 33 milionů korun. Nyní se již můžete podívat na fotografie nově zateplených domů.

Foto: Lucie Balcarová, město Bohumín.
Foto: Lucie Balcarová, město Bohumín.
Foto: Lucie Balcarová, město Bohumín.