Boj o ruku v ostravské elektrárně: Zaměstnance tam vtáhl rotační odlučovač

Foto: HSZ MSK

OSTRAVA – Vážný pracovní úraz v ostravské Elektrárně Třebovice skončil bojem o záchranu ruky jednoho ze zaměstnanců, který právě servisoval rotační podavač odlučovače popílku. Ten pracovníka v jednu chvíli začal vtahovat. U řešení úrazu muselo na místě zasahovat několik jednotek hasičů a zdravotnických záchranářů.

K nehodě došlo ve středu 21. října v dopoledních hodinách. Poté co mužova ruka zůstala vtažena do stroje, zůstal tento zraněný pracovník elektrárny ležet na boku na vyvýšené lávce. Na místo vyjeli ke zranění mimo jiné profesionální hasiči a jejich lezecká jednotka z Ostravy-Poruby. „Díky spolupráci hasičů, zdravotníků i pracovníků elektrárny se podařilo mužovu ruku ze stroje vytáhnout  a to díky pootočení rotační části zařízení,” řekl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Muž se zraněnou rukou se ale stále nacházel na kovové lávce asi tři metry nad zemí. Tam jej nejdříve záchranáři ošetřili a zajistili páteřní deskou a fixačními popruhy s hlavovou opěrkou. Hasiči ho pak přesunuli dolů s pomocí tří nastavovacích žebříků, lana a další lezecké techniky.

“Zdravotníci i zaměstnanci elektrárny s námi velmi dobře spolupracovali po celou dobu zásahu,“ poznamenal po akci velitel hasičů. Ruka zraněného zaměstnance tak naštěstí zůstala na svém místě a muže si převzali do péče zdravotničtí záchranáři.