Budějovická ulice v Táboře bude průjezdná již o víkendu

Budějovická ulice v Táboře (zdroj město Tábor / foto Luboš Dvořák)

TÁBOR – Řidiči v Táboře si budou moci konečně oddechnout. Stavební úpravy páteřní komunikace Budějovické ulice v úseku od křižovatky s Havlíčkovou až po polikliniku končí. Vozovka už má hotové vodorovné dopravní značení.

Ulice má být průjezdná v neděli 25. října 2020 zhruba v osm hodin ráno. V úseku od polikliniky ke Křižíkovu náměstí vzniklo žluté značení, protože je provizorní. V příštím roce je totiž v plánu třetí etapa stavebních úprav od polikliniky ke Křižíkovu náměstí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Město stála tato právě skončená etapa osmnáct celých šest milionu korun, za kanalizaci a vodu zaplatila Vodárenská společnost Táborsko dvanáct a půl milionu korun. Za finální povrch komunikace zaplatil Jihočeský kraj, který je vlastníkem komunikace, jeden a půl milionu korun,“ uvedl mluvčí města Luboš Dvořák.

Druhá etapa měla dvě části a trvala dva roky. „Rozšířily se chodníky, mají nový povrch i obrubníky. Vzniklo dvanáct parkovacích míst (těch bude celkem na celé ulici dvakrát více než před rekonstrukcí).  Vysazeny byly stromy a jiná zeleň, nové jsou povrchy komunikace, veřejné led osvětlení i světelná signalizace. To, co vidět není, je nejpracnější a trvalo to nejdéle: nová kanalizace, vodovod, přípojky do všech nemovitostí. Své sítě si při té příležitosti vyměnili všichni síťaři, aby do nových povrchů nemuselo být řadu let zasahováno. Všem zájemcům byl přiveden plyn, stromy mají automatický zavlažovací systém,“ vyjmenoval Dvořák.

Budějovická ulice v Táboře (zdroj město Tábor / foto Luboš Dvořák)

V roce 2021 plynule naváže etapa třetí, která skončí na Křižíkově náměstí. Protože je to etapa nejdelší, kde jsou nemovitosti po obou stranách, začne se ihned, jakmile to zima dovolí. Vedení města doufá, že ji do listopadu 2021 se vše stihne dokončit. Objízdné trasy budou obdobné, jen bude navíc k dispozici křižovatka s Havlíčkovou ulicí.

„Město Tábor děkuje ještě jednou všem obyvatelům za trpělivost a pochopení a věří, že dočasné nepohodlí stálo za to. Řidičům potom děkuje za trpělivost při komplikacích spojených s uzavírkou,“ dodal mluvčí města Tábor.