Hasiči zasahovali v Libni, Hlubočepích, i v Praze 4 a 10. Co hořelo? Kdo hořel?

Zdroj: HZS Praha

PRAHA – V Hlubočepích hořelo v bytě obytného domu. Muselo být evakuováno deset osob. V Libni hasiči zasahovali u přístřešku bezdomovců. Našli ohořelé lidské tělo. A v Malešicích hořela budka, ale nebyla to obyčejná budka. Ranní dopravní nehoda se odehrála v Novodvorské ulici.

Zasahujeme v ulici V Remízku v pražských Hlubočepích,“ informoval mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Zde hořelo vybavení bytu v obytném domě. Na místo dorazily dvě jednotky hasičů ze stanice Smíchov a Radotín. Hasiči společně s policisty evakuovali z objektu deset osob a dvě želvy. Rovněž zde zasahovali pražští záchranáři. Pomocí výškové techniky a také jednoho proudu vody byl ohnivý živel zlikvidován. Hasiči zasahovali v dýchací technice. Po uhašení ještě zkontrolovali prostory nad zasaženým bytem.

Provizorní přístřešek hasili v části Kolčavka v pražské Libni. Pravděpodobně se jednalo o ležení bezdomovců. Zde došlo k roztržení propanbutanové lahve a následnému požáru. „Na místě jsou hasiči ze dvou jednotek. Požár je ve špatně přístupném terénu,“ doplnil mluvčí. Po uhašení požáru bylo na místě nalezeno ohořelé lidské tělo. Případ si proto převzali kriminalisté.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

To v Malešickém parku hasiči rychle uhasili mobilní toaletu. Zda ji někdo zapálil úmyslně, či zahořela nahromaděnými plyny a neopatrnou manipulací s ohněm náruživým kuřákem, zpráva již neuvádí. A dnes ráno, kolem sedmé hodiny, došlo v ulici Novodvorská k dopravní nehodě osobního a nákladního auta. „Nákladní vozidlo narazilo do oplocení domu a poškodilo rozvaděč,“ uvedl Kavka. Zraněného řidiče si převzali záchranáři a hasiči zajistili nehodu proti vzniku požáru. Velitel zásahu rovněž na místo povolal pohotovostní službu elektrického podniku. Okolnosti nehody jsou v šetření policistů.

Zdroj: HZS Praha