Kraj vybral devět nejlepších. Své medaile si ale zatím nepřevezmou

KRAJ VYSOČINA – Předávání nejvyšších ocenění Kraje Vysočina, které bylo naplánováno na pondělí 26. října, se odkládá. Důvodem je nepříznivá epidemiologická situace a to, že mezi oceněnými jsou i starší lidé, kteří patří k ohroženým. Na slavnostní setkání si tak ocenění budou muset nějakou dobu počkat.

Dřevěné, skleněné a kamenné medaile, nejvyšší ocenění Kraje Vysočina, se udělují již od roku 2008. Jsou jimi ohodnoceni ti, kteří se zvlášť významným způsobem zaslouží o dobré jméno kraje. Nejcennější poctou je pro ně kromě medailí právě slavností ceremoniál, kterého se zúčastní spolu se svými rodinami.

„Nejvyšší ocenění jsme měli v plánu předat individuálně se zachováním slavnostního rázu, bohužel bez veřejnosti, avšak v on-line přenosu, který by nabídl i shlédnutí připravených videomedailonků. S ohledem na skutečnost, že mezi oceněnými jsou i lidé z nejvíce ohrožených věkových skupin, rozhodli jsme se slavnostní ceremoniál uspořádat v lepších časech,“ uvedla vedoucí sekretariátu hejtmana Ivana Šteklová. Všichni ocenění se setkají v náhradním termínu, který zatím nebyl určen.

V letošním roce schválilo krajské zastupitelstvo medaile těmto lidem:

Eva Kaplerová – herečka
Petr Kopl – ilustrátor
Michaela Krejčí – talentovaná hráčka na elektronické klávesové nástroje, vítězka olympiády dětí a mládeže
Lukáš Krpálek – sportovec, olympijský vítěz, několikanásobný mistr světa i Evropy v judu
Vladimír Kunc – fotograf a kameraman
Dušan Majer – odborník na kosmonautiku a popularizátor vědy
Karel Picmaus – pilot, letecký instruktor
Nikola Svobodová – studentka a nadějná vědkyně, laureátka ceny České hlavičky
Ladislav Šnelly – sportovní funkcionář, bývalý předseda softbalového oddílu