Kroměříž hledá nové odběrové místo

Foto: KMN

KROMĚŘÍŽ – Kolony čekajících aut pravidelně ucpávají ulice kolem Kroměřížské nemocnice. Dopravní komplikace způsobuje zvyšující se počet lidí, kteří míří k odběrovému místu u výjezdu z nemocničního areálu. Situaci má vyřešit nové vhodnější místo pro odběry.

S hledání nového odběrového místa pomáhá nemocnici kroměřížská radnice. „Kvůli současnému množství lékaři i hygieniky předepsaných testů i zájmu samoplátců o testování se nám tvoří fronty vozidel v ulicích u nemocnice. Rozhodl jsem se proto kontaktovat majitele kroměřížského výstaviště, který souhlasil s tím, že by odběrové místo mohlo být přesunuto z areálu nemocnice právě na výstaviště, kde je dostatek volných ploch,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Podle ředitele nemocnice Petra Liškáře je areál výstaviště pro odběrového místo maximálně vyhovující. V provozu by mělo být ve všední dny od 7 do 15 hodin a o víkendu se bude testovat na stávajícím místě, tedy v buňce vedle lékárny u výjezdu z areálu.

Liškář se na starostu obrátil ještě se dvěma dalšími prosbami. „Uvítal by pomoc s dovozem odebraných vzorků, které budou uzavřené v boxu, takže nehrozí nebezpečí kontaminace. Nemocnice by také přivítala pomoc v podobě zapůjčení několika administrativních pracovníků pro obsluhu PC. Budeme prověřovat možnosti, zda a případně jak budeme moci prosbě vyhovět,“ uzavřel Jaroslav Němec.