Město daruje lidem bez domova roušky a hygienické prostředky

Ilustrační foto.

KOPŘIVNICE – Radnice schválila dar lidem bez domova, kterým předá balíčky s hygienickými prostředky a rouškami skrz Armádu spásy.

Dar města vyjde na téměř čtrnáct tisíc korun, balíčky budou mimo roušek a hygienických prostředků obsahovat také dezinfekci a základní potraviny. Město tak chce zamezit šíření nákazy koronavirem u lidí bez přístřeší.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Jsou však lidé, kteří žádný domov nemají. Kopřivnice jich v současné době eviduje zhruba čtyřicet. Vzhledem k hygienickým podmínkám, ve kterých žijí, jsou bezdomovci z hlediska nákazy Covid-19 velmi rizikovou skupinou, a proto se město i další organizace snaží riziko šíření nemoci minimalizovat intenzivnější terénní prací,“ upřesňuje tisková mluvčí města Lucie Macháčková.

Balíčky budou distribuovat terénní pracovníci. Kromě balíčků město nabízí lidem bez domova také služby Nízkoprahového denního centra Racek a noclehárny Azylového domu.