Nemocnice v Prachaticích dočasně uzavřela tři oddělení

Nemocnice Prachatice (zdroj FB Nemocnice Prachatice, akciová společnost)

PRACHATICE – Prachatická nemocnice ode dneška dočasně uzavírá tři svá oddělení. Důvodem je přesměrování personálu i otevření nové kapacity lůžek pro pacienty s Covid-19. V tuto chvíli je zde již hospitalizováno zhruba třicet pacientů s tímto onemocněním.

Od pátku 23. října tedy nemocnice uzavřela lůžkovou péči na Dětském, Novorozeneckém i Gynekologickém oddělení. Současně dojde k uzavření porodnické části. „Zavíráme také Oddělení následné péče, v jehož prostorách vznikne další Covid stanice,“ uvedl předseda představenstva Nemocnice Prachatice Michal Čarvaš.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Dojde také k omezení ambulantní rehabilitační péči, a to od pondělí 26. října 2020. „Personál tohoto oddělení bude docházet za pacienty, kteří jsou hospitalizováni na jiných odděleních. Stejně tak budou probíhat rehabilitace u Covid pacientů. Činíme tak i z důvodu chybějícího personálu na všech odděleních, který je rovněž nakažen virem SARS-CoV-2,“ vysvětlil Čarvaš.

O stávající lůžkové pacienty se postarají sousední nemocnice Jihočeského kraje nebo budou pacienti propuštěni do domácí péče či do sociálních lůžkových zařízení. Po skončení epidemie se péče vrátí na původní stav lůžek. Interní a chirurgická lůžková i ambulantní péče je a zůstává poskytována beze změny.

Nemocnice v Prachaticích bude nadále poskytovat akutní ambulantní a pohotovostní péči pro dětské i gynekologické pacienty. Lůžková péče pak bude směřována do Nemocnice v Českém Krumlově nebo do dalších sousedních nemocnic.