Nemohoucí senior strávil ve vaně dva dny. Záchrana přišla na poslední chvíli

ilustrační foto: pixabay.com

BRNO-VENKOV – Dva dny ležel bezmocně dvaaosmdesátiletý důchodce ve vaně ve svém bytě v Tišnově. Volání o pomoc ze sousedního bytu naštěstí zaslechl bystrý třicetiletý soused.

Policisté přijali v úterý večer velmi naléhavé volání o pomoc pro souseda. Po bleskovém příjezdu na místo zareagovala hlídka profesionálně. Když nereagoval senior na bouchání a neotvíral dveře, vnikli dovnitř policisté násilím. Okamžitě začali prohledávat byt. Nemohoucího seniora našli bezmocně ležícího ve vaně. „Záhy se však ukázalo, že muž má poměrně tuhý kořínek. Ve vaně totiž strávil celé dva dny, a to poté, co se mu v koupelně udělalo nevolno a sesunul se do ní. Zesláblého seniora si tak nakonec převzali záchranáři, kteří jej převezli do nemocnice.,“ popsal záchranu policejní mluvčí Petr Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Jen o pár týdnů dříve pomoc potřebovala i jedenasedmdesátiletá důchodkyně. Ta ve svém bytě upadla a bez cizí pomoci nebyla schopna vstát. Tentokrát tišnovští policisté vnikli do bytu přes otevřený balkón a zesláblé důchodkyni rychle pomohli. „Na těchto případech se ukazuje, že starší, nemohoucí nebo nemocní lidé vyžadují naši neustálou péči a pomoc. Zejména ve vážných situacích nebo při zdravotních potížích. Určitý dozor tak nad nimi mohou převzít i nejrůznější tísňová zařízení, která v případě nenadálých potíží urychleně přivolají potřebnou pomoc,“ dodal Vala.