OBRAZEM: Rozsáhlý požár na Jesenicku pomáhali likvidovat i hasiči z Polska

JESENICKO – Hasiči na Jesenicku včera likvidovali rozsáhlý požár. Brzy ráno zde začala hořet hala s uskladněným krmným senem. Jednotkám z Jesenicka přišli na pomoc i hasiči z Polska. Škoda se podle prvotních informací bude pohybovat v řádu desítek milionů korun.

U rozsáhlého požáru zasahovali včera brzy ráno hasiči v Mikulovicích na Jesenicku. Požár haly o velikosti 20 krát 70 metrů byl na linku tísňového volání nahlášen krátce před šestou hodinou ráno. Oheň zcela zachvátil ocelovou montovanou halu, ve které bylo uskladněno na 4000 balíků krmného sena. Na místě zasahovalo 7 požárních jednotek včetně jednotky hasičů z polských Glucholaz. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Způsobená škoda se podle prvotních odhadů vyšplhala na více než 18 milionů korun. „Co přesně se na místě stalo, se budou po ukončení veškerých hasebních prací snažit zjistit policejní specialisté ve spolupráci s vyšetřovatelem hasičského záchranného sboru. Na místo bude povolán také kynolog se služebním psem vycvičeným k vyhledávání akcelerantů hoření,“ uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. Policie zahájila trestní řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci.

 Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .