Ode dneška do neděle je v Kopřivnici mobilní odběrové místo

Ilustrační foto.

KOPŘIVNICE – Od dnešního dne až do neděle mohou místní obyvatelé využít služeb mobilního odběrového centra.

Dočasné mobilní centrum je určeno pro osoby, které mají podstoupit test na přítomnost koronaviru v období od 23. října do 28. října v nemocnici v Novém Jičíně. Mobilní testovací centrum má ulehčit nemocnici, ale také zamezit frontám a vyjít vstříc obyvatelům Kopřivnice z hlediska dojíždění.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Lidé z Kopřivnice a jejího okolí by o víkendu museli k odběrům jet až do Ostravy či jiného vzdálenějšího místa. Novojičínská nemocnice totiž o víkendu vzorky neodebírá. Mnozí lidé by tak museli jet k odběrům autobusem, také by mohly vznikat fronty, což opravdu v dnešní době není žádoucí. Navíc chceme vyjít lidem vstříc, proto jsme zajistili testování přímo v Kopřivnici, a to dopoledne před radnicí na Štefánikově ulici. Odpoledne pak vyrazí mobilní tým do okolních obcí podle harmonogramu určeného hygieniky,“ upřesňuje situaci hejtman kraje Ivo Vondrák.

Centrum je otevřeno od pátku 23. října do neděle 25. října, a to sice od 9 do 12 hodin. Zájemci jej najdou před budovou kopřivnické radnice.