Pohořelická křižovatka se bude otevírat. Uzavírka teď čeká silnici v Napajedlích

Foto: ŘSD

ZLÍNSKO – Pětiměsíční uzavírka pohořelické křižovatky silnic III/4973 a III/4974 skončí s předstihem. Řidiči tudy poprvé projedou 2. listopadu. Ve stejný den se naopak uzavře ulice Dr. Beneše v Napajedlích.

Pohořelická křižovatka se uzavřela 19. června, podle plánu se měl otevřít až koncem listopadu. „Důvodem pětiměsíční uzavírky pohořelické křižovatky byla výstavba dálničního nadjezdu SO201 nad budovaným jižním obchvatem Otrokovic, který je nyní ve fázi dokončovacích prací a terénních úprav,“ sdělil zástupce správce stavby ŘSD Zlín Pavel Dvořák.

Staňte členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Současná odbočka z ulice Dr. Beneše v Napajedlích na silnici I/55 se 2. listopadu navždy uzavře. Po dokončení stavby jihovýchodního obchvatu Otrokovic v roce 2021 budou řidiči využívat nově zbudovanou rampu na dálnici D55 z ulice Dr. Beneše, kterou se napojí jak na dálniční obchvat, tak na silnici I/55. Sjezd na komunikaci I/55 bude v podobě kruhového objezdu vybudován na úrovni čerpací stanice OMV. Do té doby budou motoristé mířící do severní části Napajedel jezdit po silnici III/4973.

„Do konce roku budeme ještě v rámci stavby jihovýchodního obchvatu Otrokovic provádět pokládku konstrukčních vrstev dálnice, dokončíme opěrnou zeď v prostoru styku ulice Dr. Beneše a I/55 a budeme pokračovat v realizaci výstavby dálničních mostů,“ doplnil Pavel Dvořák.

Foto: ŘSD