Přerovská nemocnice bude testovat na covid i v neděli. Současně žádá zdravotníky o výpomoc

PŘEROV – Přerovská nemocnice informovala o tom, že vzhledem k enormní poptávce po testování na covid–19 rozšiřuje provoz svého odběrového místa a testování bude provádět po oba víkendové dny. Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci také žádá zdravotníky z Přerovska o výpomoc.

„Informuji, že s ohledem na enormní poptávku po testování na Covid-19 Nemocnice AGEL Přerov dále rozšiřuje provoz svého odběrového místa, a to o testování v obou víkendových dnech,“ uvedla mluvčí nemocnice Radka Miloševská. Včera jsme vás přitom v tomto článku informovali o tom, že odběrové místo rozšiřuje provozní dobu kromě pracovních dnů také na sobotu. Navíc se rozšiřuje také provozní doba v pracovním týdnu, a tak zatímco dosud se testovalo ve všední dny od 8.00 do 14.00 hodin, nová provozní doba je

PRACOVNÍ DNY               7:00–15:00 hodin,

VÍKENDY, SVÁTKY           8:00–13:00 hodin.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Odběrové místo bude i nadále sloužit pouze indikovaným pacientům, které k odběrům posílá hygiena nebo praktický lékař. Lidé se musí stále k odběru sami objednat telefonicky předem, a to na čísle 725 663 420 nebo 725 663 486. Zdravotníci přerovské nemocnice na zdejším odběrovém místě v posledním týdnu denně vyšetřili v průměru přes 150 lidí denně.

Přerovská nemocnice také dnes zveřejnila na svém Facebooku prosbu o pomoc ze strany zdravotníků. „Zdravotníci z Přerovska, žádáme Vás, přijďte nám prosím pomoci, pokud můžete,“ píše se v příspěvku. Zájemci se můžou hlásit personalistce nemocnice na telefonu 581 271 214.