Provozovatelem sdílených kol v Ostravě zůstává Nextbike

Foto: Ostrava - sdílená kola firmy Nextbike na rohu Masarykova náměstí

OSTRAVA – Společnost Nextbike splnila všechny podmínky, které si město Ostrava stanovilo v nedávno vypsané veřejné soutěži na provozovatele sdílených kol. Ukončení veřejné soutěže proběhlo minulý týden. Ze dvou přihlášených zájemců  zájemce Nextbike nabídl nižší cenu za výpůjčku a tak bude moci provozovat službu v Ostravě i v dalším dvouletém období.

„Nextbike službu v Ostravě zajišťuje už dva roky. V soutěži společnost nyní městu nabídla cenu 7,10 koruny s DPH za každou výpůjčku. Druhý přihlášený zájemce, Rekola, nabídl cenu 9,90 korun a to byl rozhodující faktor,“ uvedla náměstkyně primátora Kateřina Šebestová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Díky tomu, že ve veřejné zakázce vyhrál stejný provozovatel který službu zajišťuje doposud, mohou kola na konci roku zůstat ve stojanech a Nextbike bude plynule pokračovat v jejich provozování. V plánu je od příštího roku také spuštění celoročního provozu sdílených kol. Stojany s koly budou už ve všech městských obvodech. Vyhlídka je, aby v letech 2021 a 2022 bylo ve všech obvodech města k dispozici celkem přes 300 stanic, kde se budou kola půjčovat a také vracet.

Počet kol i jejich umístění se může sezónně měnit podle zákaznického chování uživatelů. V období největšího zájmu, od června do září, bude v ulicích města přibližně tisícovka sdílených kol, od března do května a od října do listopadu to bude 800 kol. V lednu, únoru a prosinci pak bude kol 400 kol. Pro uživatele bude i nadále prvních 15 minut výpůjčky zdarma, následujících 45 minut za cenu ve výši maximálně 25 korun. Cena za každou další hodinu půjčení kola nepřesáhne 40 korun.