Rakovecká zátoka bude v budoucnu lépe přístupná

Zdroj: Povodí Moravy

BRNO – Brněnští radní dnes schválili investiční záměr na lepší dostupnost k Rakovecké zátoce od tramvajové smyčky Rakovecká. Díky tomu se tak obyvatelé Bystrce, sídliště Kamechy, ale i ostatní dostanou pohodlněji a rychleji do míst, která jsou v okolí Brněnské přehrady hojně navštěvována.

Brněnská přehrada patří k oblíbenému místu pro návštěvu. Přispělo k tomu také to, že na jejích březích včetně Rakovecké zátoky přibyly veřejné záchody, převlékárny, dětské prolézačky a hřiště. „Lidé zde hojně využívají i veřejné grily a také rekreační molo, které slouží k opalování, posezení nebo jako pohodlnější vstup do vody. Je proto logické, že hledáme i nové možnosti, kudy se sem dostat, které ocení nejen obyvatelé Bystrce a Kamech, ale i širšího okolí,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Hlavní přístupová cesta k Rakovecké zátoce je v současné době přes přístaviště lodí, kam lze dojet osobní automobilovou dopravou nebo MHD. Další možností je využít dopravu Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje do zastávky Rakovec. Záměr řeší možnost dalšího přístupu k Rakovecké zátoce pro pěší a cyklisty. „Návštěvníci by se sem mohli dostat od stávající tramvajové smyčky a zastávky Rakovecká po asfaltové cestě. Ta se propojí s úsekem pro cyklisty vedoucím po ulici Výhon. Vznikne tak nová cyklotrasa,“ uvedl radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl. V plánu je také vybudování nové infrastruktury – prodloužení vodovodního řádu, splaškové kanalizace, odvod dešťových vod, nabíjecí stanice pro kola, zeleň, lavičky a veřejné osvětlení. Tyto návrhy povedou k rozvoji lokality. V budoucnu by tu tak mohly vzniknout stánky s občerstvením nebo prostor pro konání kulturních a hudebních akcí. Náklady na tento projekt jsou vyčísleny na 34,4 milionů korun.