Ředitel Fakultní nemocnice Ostrava Havrlant se s Prymulou sešel, ale nikoliv v restauraci

Foto: FNO - Ředitel ostravské fakultní nemocnice Jiří Havrlant

OSTRAVA / ČESKÁ REPUBLIKA – Ředitel ostravské fakultní nemocnice se oficiálně vyjádřil k situaci ze dne 23. října 2020, kdy je opakovaně médii označován jako účastník noční schůzky s ministrem Romanem Prymulou v restauraci na Vyšehradě dne 21. října.

Níže přinášíme vyjádření Fakultní nemocnice Ostrava k účasti ředitele Havrlanta na jednání s ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou a předsedou poslaneckého klubu Hnutí ANO Jaroslavem Faltýnkem:

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Ve středu 21. října se ředitel Fakultní nemocnice Ostrava, Jiří Havrlant zúčastnil jednání, které inicioval předseda poslaneckého klubu Hnutí ANO Jaroslav Faltýnek. Jednání se týkalo pilotního projektu na plošné  testování tří antigenních systémů v korelaci s PCR testy, kdy Fakultní nemocnice Ostrava, Nemocnice Karviná-Ráj a Zdravotní ústav Ostrava byli vybráni jako praktický realizátor tohoto projektu.

Projekt se realizuje na základě podepsaného Memoranda o spolupráci mezi Ministerstvem zdravotnictví a Moravskoslezským krajem, Fakultní nemocnicí Ostrava, Nemocnicí Karviná- Ráj a Zdravotním ústavem Ostrava. Je to srovnávací studie na dobrovolnících, kteří přicházejí na odběr z důvodu podezření na koronavirus. 

Do Prahy na jednání pan ředitel Havrlant přijel ve středu 21. října v podvečer, čekal, až bude k jednání přizván, což bylo okolo 22,00 hodiny. Jednání trvalo přes hodinu. Ředitel Havrlant jednal pouze s ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou a předsedou poslaneckého klubu Hnutí ANO Jaroslavem Faltýnkem. Jednání proběhlo v uzavřeném neveřejném soukromém prostoru Vyšehradské kapituly.“