Situace je vážná, v pondělí začne stavba záložní nemocnice na výstavišti

ilustrační foto (zdroj shutterstock)

BRNO – I když primátorka města Markéta Vaňková vyzvala premiéra, ministra zdravotnictví a náčelníka generální štábu, aby se vyjádřili k záměru vybudovat záložní nemocnici, odpovědi se nedočkala. Proto po jednání s řediteli brněnských nemocnic vznikla dohoda, že záložní nemocnice na výstavišti se začne stavět příští pondělí.

„Samotná stavba by měla Veletrhům Brno trvat týden. Další týden je vyhrazen pro instalaci a dovoz potřebného zdravotnického vybavení a materiálu, o což se společně postarají městská Nemocnice Milosrdných bratří a Fakultní nemocnice Brno. Ty by také měly být schopny zajistit personál, který bude doplněn o dobrovolníky,“ řekla Vaňková. Plán vybudovat nemocnici mělo město již při jarní koronavirové krizi, k uskutečnění nakonec ale nedošlo. Díky tomu je však projekt administrativně i technicky připravený a nemocnici je možné postavit v krátkém čase.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Nemocnice bude  mít kapacitu 302 míst v pavilonu G2, náklady na vybudování jsou 1,6 milionů korun. Měsíční provoz bude stát zhruba 4 miliony, nejsou v něm započítány platy zaměstnanců. Zdravotní pojišťovny přislíbily součinnost, budou ochotny hradit péči pacientů stejným způsobem, jako nyní v jiných zdravotnických zařízeních.