V Domě přírody budete mít Třeboňsko jako na dlani

TŘEBOŇ – Zajímá vás historie třeboňského rybníkářství? Víte, jaká je souvislost mezi existencí rašelinišť v okolí města a třeboňskými lázněmi? Potřebujete pomoci s  naplánováním trasy vycházky, či vyjížďky na kole? V Domě přírody Třeboňska najdete ještě mnohem víc.

Stálá expozice vás seznámí s největšími atraktivitami regionu. Dozvíte se o historii a technických zajímavostech třeboňského rybníkářství, spojeného se slavnými jmény Štěpánka Netolického, Jakuba Krčína z Jelčan, Mikuláše Rutarda a Josefa Šusty, i o schwarzenberském hospodářském systému. V části věnované lázeňství pochopíte souvislosti mezi existencí rašelinišť v okolí města a třeboňskými lázněmi. Část věnovaná typickým přírodním stanovištím a chráněným územím vám představí region tak, že budete mít chuť podívat se přímo do přírody na zajímavá místa Chráněné krajinné oblasti a biosférické rezervace Třeboňsko. Pokud budete mít chuť, můžete se podívat i na zajímavé filmy o přírodě a historii Třeboňska.

Neváhejte navštívit interaktivní expozici v třeboňském zámeckém parku, kde se dozvíte mnohé o zdejší krajině stříbřitých rybníků, tajuplných blat, písečných dun, hlubokých lesů, dubových alejí, malebných sídel a samot.