V Kroměříži otevírají druhé odběrové místo

Foto: Kroměřížská nemocnice

KROMĚŘÍŽ – Po každodenním náporu zájemců o testování otevírá Kroměřížská nemocnice nové odběrové místo. Její vedení se na tom dohodlo s majitelem areálu Výstaviště Floria. Od pondělí 26. října tam začnou probíhat odběry metodou „drive thru“, tedy přes okénko auta.

Za posledních pět dní provedl tým Kroměřížské nemocnice na 4500 odběrů. Dlouhé kolony aut blokovaly od pondělí do pátku dopravu v okolí Albertovy ulice, z níž se vjíždí do nemocničního areálu. „Náš odběrový tým odvádí skvělou práci a v tomto týdnu zvládl takřka nemožné. Zatímco se řada nemocnic včetně těch fakultních pyšní dvěma nebo třemi stovkami odběrů za den, naši lidé jich zvládnou i tisíc, jak tomu bylo například dnes,“ pochlubil se ředitel nemocnice Petr Liškář.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Jde ale o nesmírný nápor a na takový přísun aut ani není areál stavěný. „Proto jsme s tím chtěli rychle něco udělat a během pár dnů se nám tak podařilo zařídit otevření dalšího odběrového místa na kroměřížském výstavišti, jehož majiteli musíme velmi poděkovat za ochotu, se kterou nám vyšel vstříc,“ sdělil Petr Liškář.

Stávající odběrové místo v areálu Kroměřížské nemocnice podle jeho slov bude fungovat i nadále, ale bude primárně určeno pro pěší zájemce o testování a pro samoplátce. „Nové místo na Výstavišti Floria pak bude k dispozici pro automobily, odběry tam budou probíhat systémem „drive thru“, tedy přímo přes okénko vozu, aniž by museli dotyční z auta vystupovat,“ vysvětlil ředitel.

Spuštění druhého místa pro odběry v Kroměříži má podle něj smysl. „Ve Zlínském kraji, který je na covidovém semaforu celý červený, stále rostou počty nakažených, testovací kapacity jsou vytížené i v okolních regionech a objednat se často lze až za několik dní od vystavení žádanky lékařem. U nás jsou odběry bez objednání, míří k nám proto lidé z velké části Moravy. Není výjimkou, že přijedou i z Olomouce, Brna, Mikulova či Hodonína,“ doplnil Petr Liškář.

Provozní doba obou odběrových míst bude ve všední dny shodně od 7 do 15 hodin. O víkendu, kdy je zájem menší, bude nadále k dispozici pouze místo v areálu nemocnice a to od 8 do 12 hodin.