Ve Zlíně začne fungovat nové odběrové místo

Ilustrační foto

ZLÍN – Lidé ze Zlínska, kteří míří na testy na covid, budou již brzy moct využít nové odběrové místo v centru města. Vznikne kousek od polikliniky a určené bude pouze pro indikované pacienty.

Nové odběrové místo vyroste na křížení ulice Čiperova a tř. T. Bati u bývalé budovy ČSAD. Odběrová buňka bude umístěna na levém dolním rohu budovy. „Parkování bude zajištěno ve vymezeném prostoru parkoviště na ulici Březnická, které poskytlo město Zlín k bezplatnému využití. Návštěvníci odběrového místa tak budou mít po dobu odběru parkování zdarma,“ ujistil mluvčí radnice Tomáš Melzer.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V provozu bude od pondělí 26. října, a to ve všední dny od 7:30 do 10:00. Určené je pouze pro indikované pacienty, které na testy poslal lékař nebo hygiena. Odběr je nutné si předem zarezervovat na telefonním čísle 739 408 931 v pracovní dny od 8:00 do 14:00.

Nabídku na vytvoření nového odběrového místa učinila městu společnost Vaše laboratoře. Ta již nyní provozuje jedno v Otrokovicích. „Z pozice města jsme tuto aktivitu uvítali, proto jsme maximálně nápomocni v realizaci. Aktuální exponovaný stav odběrového místa v Krajské nemocnici Tomáše Bati je pro občany města i personál nemocnice neúnosný. Naším cílem je eliminovat dlouhé fronty a dobu čekání na testování. Tím, že bude nutné si předem rezervovat čas testování, odpadne dlouhé čekání a zlepší se organizace odběrů,“ sdělil primátor Jiří Korec.

Čas určený pro odběry by se měl v budoucnu prodloužit. Zatím ale chybí potřebný personál. Společnost Vaše laboratoře nyní intenzivně hledá dobrovolníky se zdravotnickým vzděláním, kteří vytvoří druhý odběrový tým. Pokud máte zájem pomoci, kontaktujte Vandu Stloukalovou prostřednictvím telefonního kontaktu 736 503 353 nebo e-mailu stloukalova@vaselaboratore.cz