VIDEO: Honičku zdrogovaného řidiče ukončily až výstřely

ilustrační foto

BRNO, BŘECLAV – Ve středu večer proběhlo v brněnských uličkách dramatické pronásledování zdrogovaného řidiče. Šílenou jízdu dodávky nakonec musely ukončit až policejní výstřely. Krátkou honičku absolvovali i policisté v Mikulově.

V Černovicích se krátce po půlnoci rozhodli policisté zastavit projíždějícího šoféra. Nejdříve to měla být jen běžná silniční kontrola, jenomže pervitinem omámený muž za volantem znenadání prudce sešlápl plyn až na podlahu. Osmadvacetiletý hazardér nebezpečně projížděl křižovatkami na červenou, jednosměrkami a dokonce najížděl i na chodníky. Divokou honičku neukončil ani tvrdý náraz do zaparkované Fabie, ale nakonec dvě rány ze služební zbraně. Důvody několikaminutového ujíždění byly jasné. „Kromě pozitivního testu na drogy měl muž totiž vysloven platný tříletý zákaz řízení. Z místa putoval rovnou do cely, kde mu bylo sděleno podezření ze spáchání z trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ sdělil policejní mluvčí Petr Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Ve čtvrtek večer se policisté pokusili zastavit řidiče také v Mikulově. Krátkou honičku tentokrát ukončil až náraz do zdejšího vinařství. Krátce před srážkou se totiž devětatřicetiletý muž snažil nepozorovaně přesednout na zadní sedačku. Jenomže to provedl ještě za jízdy a nikým neřízený automobil tak zákonitě pokračoval v jízdě. Vozidlo zastavil až karambol se zdí. Sice se dal na útěk, ale ten mu překazili policisté, kteří jej museli zpacifikovat. Přiznal se jim, že hlavním důvodem ujíždění bylo to, že nikdy nevlastnil žádné řidičské oprávnění. Při kuriózní kolizi se navíc lehce zranila jeho devětadvacetiletá spolujezdkyně. „Nyní bude muset počítat s tím, že mu za jeho nezodpovědné chování hrozí poměrně tučná pokuta,“ doplnil Vala.