Zdravá myšlenka 2020 zná vítěze

Jedním ze zajímavých projektů je například aplikace věnující se darování krve. Ilustrační foto.

MORAVKOSLEZSKÝ KRAJ – Finálový večer odhalil, jaké projekty a start-upy zazářily v akceleračním programu Zdravá myšlenka v roce 2020.

Speciální akcelerační program Zdravá myšlenka, ve kterém se utkalo až osm start-upů zná své vítěze. Tříměsíční program pro kraj realizován podnikatelským a coworkingovým centrem Impact Hub v Ostravě.

„Zdravá myšlenka 2020 byla s ohledem na současnou situaci velkou výzvou. Nesmírně si vážím času a energie, které projekty z oblasti zdravotnictví do akcelerace vložily, přestože mají momentálně opravdu plné ruce práce. Právě v krizových situacích je nesmírně důležité se zastavit a promyslet další kroky. To naše projekty bez pochyby dokázaly. Jim, Moravskoslezskému kraji i celému týmu Impact Hub patří obrovské díky za to, jak se Zdravá myšlenka, kterou jsme z velké části museli přesunout do online prostředí, povedla,” upřesňuje manažerka Impact Hubu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Finálový večer se odehrál online, sledovalo ho více než tři sta diváků. Akcelerační program je logickým pokračováním předchozích programů, které mají pomoci stimulovat rozvoj podnikavosti v kraji.

„Slavnostnímu online finále akceleračního programu Zdravá myšlenka kralovala aplikace Nepanikař.  Zaujali také psi trénovaní pro detekci nemocí a aplikace Daruju krev,“ upřesňuje tisková mluvčí kraje Nikola Birklenová.

Start-upy a projekty získaly nejen ocenění, ale také především zkušenosti, které jim mohou pomoci zrychlit start podnikatelského záměru a uvést myšlenku projektu do reálného světa.