Devatenáctiletá dívka prodávala pervitin ve velkém, hrozí jí až pět let

Ilustrační foto

KROMĚŘÍŽ – Ve vazební věznici v Olomouci skončila v pátek devatenáctiletá dívka z Kroměříže. Ta nejenže sama užívá pervitin, navíc ho prodává ve velkém. Ve vězení by mohla zůstat až na pět let.

Dívka byla z distribuce drog poprvé obviněna letos v červenci. „Mladá žena však i po obvinění z dealerství v trestné činnosti pokračovala a drogu dále distribuovala širokému okruhu narkomanů, mezi nimiž byl i mladistvý,“ sdělila policejní mluvčí Simona Kyšnerová. „Kriminalisté devatenáctiletou ženu zadrželi ve středu odpoledne v bytě v Kroměříži, ve kterém následně provedli domovní prohlídku, při níž našli několik sáčků se zbytky pervitinu a další věci důležité pro trestní řízení.“

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na případu nadále pracují kroměřížští kriminalisté. „Za trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy v případě prokázání viny hrozí dívce až pětiletý trest odnětí svobody,“ dodává Simona Kyšnerová.