Jaké unikáty najdete na výstavě zbraní?

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Bronzová zlacená bodcová ostruha rytířského Dračího řádu, osobní džingasa 121. císaře Kómei a Colt Dragoon revolver 1851 – 1860 III. model ráže 44 jsou jen malým výběrem toho, co vás čeká na výstavě Kouzlo sběratelství. Využijte výjimečné možnosti vidět na vlastní oči soukromé sbírky zbraní ve složení a rozsahu, v jakém dosud nebyly prezentovány.

Do nejstaršího období jistě patří skvěle dochovaný vikingský meč, jehož původ se datuje do rozpětí 8. až 10. století. Kromě skvostných renesančních zbraní okouzlí vaše oči i mistrně pojednané zdobení helem typu Morion, či pohárek z horského křišťálu v kovové montáži z prostředí rudolfínské Prahy. Tereziánské období zastupuje například palaš pro důstojníky rakouské těžké jízdy z 3. čtvrtiny 18. století. Najdete tu ale i velmi cennou kompletní uniformu rakouského subalterního důstojníka husarů z roku 1820, či obraz bitvy u České Skalice 28. června 1866.

Nenechte si ujít ani soubor revolverů a karabin, protože kdy se vám podaří vidět na vlastní oči Colt Dragoon revolver 1851  – 1860 III. model ráže 44, či Colt Holster Model Paterson No. 5, 1838, ráže 36, kterých bylo vyrobeno pouze tisíc kusů? Výstava Kouzlo sběratelství trvá v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích až do 17. ledna 2021.