Krumpáč místo klíčů. Muž se chtěl pouze vyspat

Ilustrační foto. Zdroj: MP Praha

PRAHA – Nepoužívaný stánek s rychlým občerstvením si vyhlédl muž v pražských Strašnicích, a chtěl tam přespat. To, že neměl klíče ke stánku mu vůbec nevadilo. Použil hrubou sílu a krumpáč. Bohužel v nočních hodinách, kdy je jinak klid.

Hodinu po půlnoci oznámil náhodný kolemjdoucí, že se kdosi pokouší pomocí krumpáče dostat do stánku na točně tramvají Černokostelecká,“ uvedla mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová. Když hlídka přijela na uvedené místo, nalezla zde muže, který se snažil rychle zmizet. Pozorný kolemjdoucí si totiž všiml rázných úderů krumpáčem do boku nepoužívaného stánku s rychlým občerstvením. Navíc v době nočního klidu.

Strážníci si povšimli osoby zanedbaného zevnějšku, která se pokoušela protáhnout dírou v oplocení,“ doplnila mluvčí. Jednatřicetiletý muž hlídce vysvětlil, že pouze hledal místo k přespání. A to za pomocí krumpáče, kterým se snažil vypáčit mříž stánku. Informaci, že spáchal trestný čin ve stádiu pokusu, přijal chladně. Přesto byl omezen na osobní svobodě a předán k dalšímu řešení přivolané hlídce Policie ČR.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.