Muž upadl a strávil na zemi deset hodin, podchlazeného ho našli strážníci

Ilustrační foto.

BRNO – Nedaleko svého domu v Komíně si kolemjdoucí všiml nehybně ležící postavy muže. Zavolal proto na tísňovou linku 156 a vše nahlásil městské policii.

Ta vyslala na místo strážníky, kteří našli šedesátiletého muže ležet na zemi. Byl při vědomí, komunikoval, ale byl značně podchlazený. „Muž se strážníkům svěřil, že si šel vyzvednout svého psa do útulku, po cestě zakopl a upadl. Jelikož má značné zdravotní problémy, nemohl vstát,“ řekla k případu tisková mluvčí Markéta Skřivánková. Kvůli odlehlé lokalitě a pozdní hodině byl nucen strávit v chladu víc než deset hodin. Hlídka muži ihned poskytla první pomoc, zabalila ho do izotermické folie a zavolala záchrannou službu. Zdravotníci muže ošetřili a odvezli do nemocnice. Strážníci navíc zjistili, že po muži bylo vyhlášeno celostátní pátrání, proto se s pomocí republikové policie zkontaktovali s rodinnými příslušníky a informovali je o stavu jejich příbuzného.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.