Muž v noci kradl materiál ze stavby

Zdroj: MP Brno

BRNO – O půl druhé v noci tlačil v Nováčkově ulici jednačtyřicetiletý muž vozík se stavebním materiálem. Strážníkům, kteří ho spatřili, to přišlo divné a proto ho zastavili.

Muž měl ve vozíku kromě jiného také několik kusů potrubí různých délek a průměrů. Hlídce začal vysvětlovat, že jde o vozík, který půjčil svému známému a šel ho k němu vyzvednout. Jeho jméno ale neuvedl. „Strážníci po kontrole materiálu na vozíku pojali podezření, že by se mohlo jednat o věci z nedaleké stavby. K jejich úsudku také přispěl fakt, že na jedné věci byl zřetelný nápis stavební firmy,“ popisuje tiskový mluvčí Pavel Šoba.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Zloději tak žádné vysvětlování nebylo platné a musel jít s pravdou ven. Přiznal, že si věci nakradl na stavbě bez vědomí majitele. Nezbylo mu také nic jiného, než odcizené věci svěřit do rukou městské policie a odejít doslova s prázdnou. Správní orgán případ dořeší poté, co bude vyčíslena škoda. Muž je nyní podezřelý z majetkového přestupku.