Na staré kroměřížské motokrosové trati vyroste zbrusu nový singletrail

Ilustrační foto

KROMĚŘÍŽ – Nadšenci do horských kol se dočkali. Radní právě schválili vypracování projektové dokumentace na stavbu singletrailu či singletracku, který vznikne na staré motokrosové trati v katastru místní části Těšnovice. Kroměříž tím chce vyjít vstříc fanouškům stále populárnějšího sportu a zároveň zatraktivnit jižní část města.

Singletrail by navázal na stávající cyklistické trasy. Lokalita se nachází 4 kilometry od cyklostezky do Kvasic, která navazuje na cyklostezku podél Baťova kanálu, a také asi čtyři kilometry od centra Kroměříže. Z centra Chřibů na Bunči je vzdálená zhruba 12 kilometrů, z Hostýnských vrchů a ze Zlína 24 kilometrů. „Dá se očekávat, že singletrack v Těšnovicích by byl v budoucnu také místem konání nějakých závodů,“ sdělil místostarosta Karel Holík.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Singletrail je úzká jednostopá stezka pro horská kola. Má převážně hladký povrch a vlnitý profil, výjimkou nejsou ani technicky náročné úseky s kamenitými pasážemi nebo kořenité úseky. „Objevit se mohou také různé překážky, které cyklisty donutí ke změně směru a střídání tempa. Na singletracku narazíte i na ostré zatáčky, rychlé sjezdové úseky, terénní vlny, kde můžete s kolem nadskočit, zkrátka na vše, co jízdu v terénu dělá zábavnou a hravou,“ popsal koordinátor městské mobility Martin Gabryš.