Ode dneška je v terénu mobilní odběrový tým hasičů

OLOMOUCKÝ KRAJ – Dnes zahájil činnost mobilní odběrový tým covid-19 Hasičského záchranného sboru (HZS) Olomouckého kraje. Nasazení odběrového týmu se předpokládá především v ohniscích nákazy, kde je velký počet nakažených osob. Můžou to být střediska sociální péče, pečovatelské domy nebo domovy pro seniory.

Tým je dvoučlenný, složený z profesionálních hasičů, kteří mají zdravotnické vzdělání a během minulého týdne absolvovali odborné školení na infekčním oddělení prostějovské nemocnice. Posádky mají k dispozici vyčleněné a označené auto, hasiči jsou vybaveni ochrannými prostředky jako odběrové týmy ve zdravotnických zařízeních. Chrání je jednorázové obleky, zástěry, holínky, dvoje rukavice, brýle, štít a respirátor FFP2.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

„Nasazení odběrového týmu se předpokládá především v ohniscích nákazy, kde je velký počet nakažaných osob, především tedy ve střediscích sociální péče, pečovatelských domech a domovech pro seniory,“ informovala krajská mluvčí hasičů Lucie Balážová. Vyslání odběrového týmu iniciuje operační a informační středisko generálního ředitelství HZS ČR.

V souvislosti s bojem proti pandemii koronaviru hasiči také pravidelně dekontaminují odběrové stany, dezinfikují veřejné budovy, kde se vyskytla nákaza. Využívají k tomu pět dekontaminačních přístrojů, takzvaných mlhovačů, které jsou schopné během 40 sekund dezinfikovat místnost velikou jako školní třída. Podíleli se rovněž na distribuci ochranných prostředků pro školská zařízení.