Pomozte: Policie druhý den hledá muže z Karvinska, který cestoval do Studénky

Foto: PČR - Poslední kamerový záběr pohřešovaného muže z neděle 18. října pořízený v čekárně hromadné dopravy

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Šedesátiletého Ryszarda Kantorova z okresu Karviná hledá od včerejšího dne Policie České republiky. Zatím bez výsledku. Pohřešovaného muže naposledy viděli svědci v neděli 18. října okolo poledne v Havířově – Dolních Datyních, odkud měl odjet vlakem směrem do Studénky.

Foto: PČR – pohřešovaný Ryszard Kantorov

„Hledaný muž byl milovníkem přírody a liboval si ve fotografování vodních roků, rybníků a přírody v okolí vody,“ řekla policejní mluvčí Zlatuše Viačková. Hledaný muž je vysoký asi 180 cm, je silnější postavy, má hnědé oči a držení těla má nachýlené dopředu. V neděli byl oblečen do šedozelených kalhot, zelené podzimní bundy a šedozelené vesty. Na nohou pak měl kožené kotníkové boty. S sebou měl také tmavou brašnu přes rameno.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Prověřili jsme už mužovy sociální vazby ve městech Studénka i Bílovec. Pátrali jsme také ve zdravotnických zařízeních, vlakových a autobusových nádražích a dalších veřejných místech,” řekla dále Zlatuše Viačková. Policie rovněž kontaktovala přátele a známé Ryszarda Kantorova a to i z předešlého bydliště. Zmapována už je také časová osa jeho pohybu od chvíle odchodu z domu.

„Pátrání po muži je ale zatím bezúspěšné. Obracíme se proto na širokou veřejnosti s žádostí o pomoc,“ doplnila Viačková. Jakékoli informace po pohřešovaném muži přijmou policisté na telefonním čísle 596 805 541. K dispozici je i bezplatná linka 158.