Příliš hlučná noc! Na Pankráci se střílelo

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Hodinu po půlnoci vyrazilo několik hlídek policie k nahlášené střelbě v Praze 4. Na autobusové zastávce došlo ke konfliktu čtyř osob, jedna střílela. Policisté se pak vydali po stopách podezřelých, kteří se rozutekli. Našli je po půl kilometru ve vnitrobloku.

Hodinu po nedělní půlnoci přijal operátor tísňové linky 158 oznámení o střelbě v ulici Na Pankráci v Praze 4,“ informoval dnes policejní mluvčí Jan Daněk. Několik policejních hlídek okamžitě vyrazilo na místo. Na místě pak policisté zjistili, že došlo ke konfliktu čtyř mužů na autobusové zastávce. Jeden z nich pak vytáhl z kapsy pistoli a několikrát vystřelil. „Po této střelbě dva podezřelí z místa utekli směrem k metru Pražského povstání,“ doplnil mluvčí.

Podle udaného popisu podezřelých osob, začali policisté z pohotovostní motorizované jednotky pročesávat okolí. Úspěšní byli zhruba po půl kilometru, když hledané muže nalezli ve vnitrobloku v ulici Kischkova. Zde zadrželi muže podezřelého ze střelby pomocí hrozby namířenou střelnou zbraní.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

U dvaadvacetiletého muže byla následně nalezena plynová pistole a muž se na místě ke střelbě přiznal. Poté byl střelec převezen na policejní stanici. Nyní je podezřelý ze spáchání trestného činu výtržnictví a v případě odsouzení mu hrozí až dva roky za mřížemi. Střelbou naštěstí nikdo nebyl zraněn.