Revitalizaci veřejných prostranství v Krnově chtělo dělat patnáct firem, porota jich vybrala pět

Ilustrační foto.

KRNOV – Město minulý týden vybralo pět studií, které vypracují návrhy na revitalizaci sportovního areálu. Jedná se tak o výrazný krok směrem k dokončení projektu revitalizace.

Z patnácti týmů přihlášených do architektonické soutěže město vybralo BY Architecs, U/U Studio, Prular Studio a architekty Jakuba Vaška a Martina Duby. Prular Studio je jediné zahraniční studio, které se dostalo do závěrečného kola, má totiž sídlo v Bratislavě.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Po oznámení výsledků prvního kola pozveme oslovené architekty na workshop a společnou prohlídku areálu sportovišť. Považuji to za zásadní, mimo jiné tak můžeme detailně představit a prodiskutovat zadání. To máme sice i v písemné podobě, ale pro řadu detailů je osobní účast nenahraditelná. Epidemiologická situace nám to sice komplikuje, ale věřím, že se s tím vypořádáme,“ dodává starosta města Tomáš Hradil.

Město zpracování těchto pěti návrhů pojímá jakožto architektonickou soutěž, vítěz dostane 250 tisíc korun, projekt na druhém místě získá 125 tisíc a třetí projekt 75 tisíc korun. Jasno by mělo být přibližně 9. prosince.