Řidič poškodil bagrem mostní konstrukci. Neodhadl výšku nákladu

DOMAŽLICKO – Nemalé škody svou nepozorností způsobil čtyřiapadesátiletý řidič nákladního auta Volvo s nákladním přívěsem Dufek, který jel z centra obce Kout na Šumavě na obec Kdyni. Při průjezdu pod železničním podjezdem bohužel neodhadl výšku nákladu a naloženým bagrem Komatsu zachytil železnou konstrukci železničního podjezdu.

Po dopravní nehodě řidič zastavil náklaďák v prostoru nádraží v obci Kout na Šumavě a celou věc oznámil na linku 158. Policisté při šetření dopravní nehody zjistili, že porušil dopravní značku Zákaz vjezdu vozidel, jejichž výška přesahuje vyznačenou mez 3,7 metrů. Vzhledem k dopravní nehodě byl na trati přerušen provoz v době od 14:15 hodin do 16:00 hodin.

Nedošlo ke zranění osob, požití alkoholických nápojů u řidiče bylo vyloučeno provedenou dechovou zkouškou. „Škoda na nákladním automobilu Volvo nevznikla. Na nákladním přívěsu byla škoda vyčíslena na pět tisíc korun, na přepravovaném bagru Komatsu vznikla škoda 95 tisíc korun a na mostní konstrukci byla škoda odhadnta na 400 tisíc korun,“ uvedla k nehodě policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Zdroj: PČR