Těžká nehoda na obchvatu Slavkova: Řidička vjela do protisměru a napálila do škodovky

zdroj: Policie JMK

VYŠKOV – Vážná dopravní nehoda se stala v pondělí krátce po třetí hodině ranní na obchvatu I/50 u Slavkova u Brna. Dvě osoby byly zraněny, zasahoval i vrtulník.

Šestatřicetiletá řidička osobního Fordu jedoucí ve směru od Brna přejela z nezjištěných příčin do protisměru, kde se střetla s protijedoucí škodovkou. „Dva cestující vyprostili hasiči pomocí vyprošťovacích zařízení. Silnice musela být uzavřena a na místě přistával také vrtulník s posádkou zdravotní záchranné služby,“ sdělil mluvčí hasičů Jan Dvořák. „Na místo jsme vyslali pozemní i letecké posádky. Řidičku jsme ošetřili s těžkými zraněními a letecky přepravili na traumacentrum Fakultní nemocnice v Bohunicích. Řidič škodovky přitom utrpěl středně těžká zranění. Po jeho ošetření a poskytnutí přednemocniční péče jsme ho následně převezli do vyškovské nemocnice,“ popsala mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová. Komunikace byla v místě nehody dvě hodiny neprůjezdná. Příčinou nehody mohl být alkohol. „Řidičce Fordu vyšel pozitivní test na alkohol, jeho přesnou hodnotu budeme znát po rozboru krve,“ uvedl policejní mluvčí David Chaloupka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

zdroj: HZS JMK

zdroj: Policie JMK