V prodeji drog pokračoval i po svém odsouzení

LIPNICKO – Přestože byl muž z Lipnicka letos již jednou odsouzený pro prodej drog, neváhal pokračovat v nelegální činnosti a dál zásoboval své odběratele pervitinem a marihuanou. Minulý týden byl znovu zadržen a nyní mu hrozí pobyt za mřížemi.

Osmačtyřicetiletý muž z Lipnicka byl letos již jednou odsouzen pro nedovolený prodej drog propadnutím věci a peněžitým trestem 300 000 korun. To mu ovšem nezabránilo pokračovat dál v nelegální činnosti a své odběratele opakovaně a bez zábran zásoboval dalším pervitinem a marihuanou. „Zadržen byl minulý týden v místní části Lipníku nad Bečvou a bez kladení odporu následoval policisty na služebnu, aniž by musely být použity donucovací prostředky,“ uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. U něj doma byla provedena domovní prohlídka, při které policisté našli přibližně 30 gramů pervitinu a 50 gramů marihuany. Ve stejný den, co byl zadržen, bylo zahájeno jeho trestní stíhání. Následující den podala policie návrh k vzetí obviněného muže do vazby, který státní zástupce akceptoval, ale soud rozhodl jinak. Trestní stíhání je proto v současné době vedeno na svobodě. V případě odsouzení si muž může posedět až 10 let za mřížemi.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .