Covid-19: Počet nových případů se v pondělí dostal na jihu Čech pod 200

ilustrační foto (zdroj shutterstock)

JIHOČESKÝ KRAJ – Během pondělí zaznamenali hygienici na jihu Čech 187 nově potvrzených případů nákazy koronavirem. Dva nemocní se uzdravili, devět pacientů v seniorském věku v posledních hodinách v kraji zemřelo. Vyléčených je nyní v jižních Čechách 4 757 a aktuálně pozitivních 8 603 osob. Od března v kraji v souvislosti s koronavirem zemřelo celkem 83 lidí.

Od neděle do pondělí přijaly laboratoře k vyšetření v regionu 444 suspektních vzorků, od samoplátců ani jeden. Z výsledků vyšetření potvrdili hygienici k pondělní 18. hodině 187 pozitivních případů. K nemocným přibylo 104 žen a 83 mužů. Nejvíce nových případů přibylo na Českobudějovicku (72), Táborsku (63) a Písecku (23).

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„V necelé stovce případů byl zdrojem nákazy kontakt s pozitivní osobou v rodině a ve dvou desítkách v zaměstnání. Nově onemocnělo třiadvacet zdravotníků a pět klientů sociálních služeb. U dalších případů zatím nebylo možné zdroj nákazy určit. Asi v desítce případů registrujeme přenos ve školách. Od začátku školního roku se s infekcí setkalo celkem 253 školních zařízení v kraji, to je téměř třetina všech jihočeských škol. Momentálně se výskyt dotýká 48 mateřských školek, z nichž je jich 26 aktuálně uzavřeno. Podle denních přehledů počet přenosů v základních a středních školách začal klesat. Uvidíme, zda tento pozitivní trend potvrdí i další dny,” uvedla ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Kvetoslava Kotrbová.

Ze stávajících 8 603 aktivních případů Covid-19 na jihu Čech je jich aktuálně evidováno 2 914 na Českobudějovicku, 1 444 na Táborsku, 1 131 na Jindřichohradecku, 1 072 na Písecku, 932 na Strakonicku, 610 na Prachaticku a 500 na Českokrumlovsku.