Dejte pozor na změny v dopravě v kraji pro státní svátek a další týden

ilustrační foto

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Ve středu bude státní svátek a proto pojedou spoje podle víkendových jízdních řádů. Od pondělí 2. listopadu dochází k dalším úpravám jízdních řádů regionálních autobusů.

Protože se nezahájí školní výuka, pojedou od pondělka regionální autobusy podle jízdních řádů pro letní prázdniny. Omezují se tedy některé spoje. Vlaků se to zatím netýká. Jde o čerstvé rozhodnutí, a proto budou jízdní řády ve vyhledávači až během pátku. Upozorňujeme zejména na desetidenní výluku od pondělí na lince S91 mezi Strážnicí a Hodonínem. Ve středu 28. 10. v Brně nepojede tramvaj 1 přes Mendlovo náměstí a Pisárky a bude nutné využít náhradní autobus X1. Současně proběhne jednosměrná výluka na Moravském náměstí směr Česká, která se dotkne linek 3, 5 a 6.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Sice jsou výlety do přírody povoleny, ale i tak bychom Vás chtěli požádat, abyste v nastávajících dnech i během nastávajících Dušiček co nejvíce zůstávali doma a nikam nejezdili veřejnou dopravou. Dopřejme sobě i zdravotníkům týden na vydechnutí, ať se počet nově nakažených podaří omezit. Návštěvy hřbitovů lze přece posunout o týden či dva.