Dobré zprávy, Bohunická se po rekonstrukci otevře o něco dříve

Zdroj: Kopeme za Brno

BRNO – Více než rok trvající rekonstrukce Bohunické se blíží ke konci. Rada města Brna schválila předčasné užívání, a tak by se Bohunická mohla otevřít již 18. listopadu.

„Část stavby by se mohla pro chodce i dopravu zprovoznit ještě před získáním kolaudačního souhlasu, děláme tedy maximum pro to, aby lidé mohli silnici využívat co nejdříve. Věřím, že nejen lidé, kteří v oblasti bydlí, ale i cestující městskou hromadnou dopravou a projíždějící řidiči budou rádi, že více než rok trvající omezení skončí,“ sdělil radní pro oblast investic David Grund.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Rekonstrukce proběhla na vodovodním řádu, který se datuje do roku 1928 a na kanalizační stoce, která je z roku 1934. Byla nutná z důvodu častých havárií, které komplikovaly průjezdnost. Bohunická byla nejprve průjezdná jen částečně, poté se uzavřela. Rekonstrukce se dotkla 709 metrů kanalizace a 677 metrů vodovodní sítě. Došlo také k výměně kabelů veřejného osvětlení a přeložení devíti sloupů. Práce vyšly na 81 milionů korun. Nyní se dodělávají povrchy silnice a chodníků.