Kontrola z hygieny se v bohumínské nemocnici domáhala vstupu na covidovou jednotku. Bez ochranného obleku!

BOHUMÍN – Bohumínskou nemocnicí, které šéfuje bývalý ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček, v pondělí otřásla návštěva z Krajské hygienické stanice v Ostravě. Ta dorazila bez ohlášení ve chvíli, kdy sestry i lékaři v plném nasazení doslova bojují s minutami a jsou v personálním oslabení.

Kontrolorkám z hygieny se v nemocnici neměl kdo řádně věnovat. Ředitel nemocnice Svatopluk Němeček se k situaci vyjádřil takto: „Zdravotníci i v naší nemocnici neví, co dělat dříve. V tomto shonu je přišly zkontrolovat dvě pracovnice z hygieny.“ Předmětem kontroly dle Němečka bylo dodržování všech nařízení ministerstva. „Prý jestli máme ke covidu v pořádku všechny papíry. Kontrolorky chtěly jít i na covidovou jednotku, ale zapomněly si vzít ochranné obleky,“ dodal ještě Němeček.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Dle vedení nemocnice v Bohumíně je požadavek na zdravotníky, kteří mají v rozpisu práce péči o pacienty, jakýmsi plivnutím do tváře, pokud se vedle toho ještě mají neplánovaně věnovat úředníkům. „Zdravotníci pracují pod tlakem a ve zjitřených emocích. Představa, že ve chvíli, kdy se situace s virem zhoršuje každým dnem, budou ještě provádět po nemocnici úředníky z hygieny je neskutečná,“ uzavřel Němeček.