Měla chuť na cigaretku: Osmdesátiletá dračice se vlámala do hospody sekerou

OSTRAVA – Cesta závislostí na tabákových výrobcích dnes nabrala nový směr pro bezmála devadesátiletou dámu z Ostravy. Ta se nemohla dobouchat na dveře svého oblíbeného podniku, kde si údajně chtěla koupit cigarety. Proto se rozhodla do hospůdky dostat násilím. Čin spáchaný v době nouzového stavu ale nebude mít úplně jednoduchou dohru.

Ve druhé půlce minulého týdne upozornil strážníky po zavírací době restaurací houkající alarm jedné z místních hospůdek v Ostravě – Zábřehu na skutečnost, že něco není v pořádku. Proto se vydali na místo k obhlídce. „Když strážníci dorazili k restauraci, všimli si vypáčeného okna a rozbitých dveří,“ řekl mluvčí Městské policie Ostrava Jindřich Machů. “Na parapetu vypáčeného okna našli strážníci položenou sekeru,” dodal ještě.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Uvnitř restaurace pak strážníci oknem viděli pohyb. Po výzvě policistů se k jejich velkému překvapení začala soukat vypáčeným oknem ven z restaurace žena ve věku osmdesáti sedmi let. Přitom strážníkům sdělovala: „Chtěla jsem jen cigarety.“ S ohledem na skutečnost, že se zločinu dopustila v době vyhlášeného nouzovém stavu, hrozí jí teď trest odnětí svobody až na osm let.