Pacientům v Uherskohradišťské nemocnici začínají vařit ve zcela moderní kuchyni

Foto: Uherskohradišťská nemocnice

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Kompletní rekonstrukcí za 50 milionů korun prošla v uplynulých měsících kuchyň Uherskohradišťské nemocnice. Ve dvacet let starém objektu bylo potřeba provést stavební úpravy a investovat do moderního vybavení. Do provozu ji nemocnice uvedla v pondělí.

Podle ředitele nemocnice Petra Sládka byla nutná téměř kompletní výměna technologického vybavení, tedy varné technologie, chladících a mrazících boxů či myček nádobí. „To vše bylo za dvě desítky let nepřetržitého provozu na konci své životnosti, nevyhovující byla i vzduchotechnika. Každý rok jsme tak museli řešit narůstající počty závad, opravy neúměrně zatěžovaly náš rozpočet,“ přiblížil Petr Sládek.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Rekonstrukci nemocnice naplánovala na letní měsíce, kdy běžně bývá méně hospitalizovaných pacientů i zaměstnanců ve službě. „Náš velký dík náleží Střední škole průmyslové, hotelové a zdravotnické v Uherském Hradišti, která nám umožnila využít po dobu odstávky našeho vlastního stravovacího provozu školní kuchyňský provoz,“ připomněl ředitel.

Denně se v tamější nemocniční kuchyni připraví na 1300 obědů přibližně půl na půl pro pacienty a zaměstnance. Připravují se zde i výrobky studené kuchyně a cukrářské výrobky, a to jak pro dva nemocniční bufety, tak pro externí zákazníky, jejichž zájem o cateringové služby rok od roku roste.

Opravy vyšly celkově na 50 milionů korun. Stavení úpravy za více než 28 milionů korun financoval Zlínský kraj, do nového vybavení kuchyně investovala nemocnice bezmála 22 milionů korun z vlastních zdrojů.

Ředitel Petr Sládek (vpravo) s náměstkem Pavlem Lečbychem při prohlídce zmodernizovaného technologického vybavení nemocniční kuchyně. Foto: Uherskohradišťská nemocnice