VIDEO: Policisté odhalili dvě fungující provozovny, které si z vládních nařízení hlavu nedělaly

ilustrační foto

BŘECLAV – V pondělí kolem desáté hodiny večer vyjížděli břeclavští policisté zkontrolovat špatně zaparkovaný automobil. Po cestě si všimli, jak z přilehlé provozovny vycházejí dvě osoby.

Dveře byly uzavřené a na zvonění až po několika minutách zareagovala obsluha, která tvrdila, že uvnitř nikdo není a že provozovnu pouze hlídá. Za okamžik policisté zjistili, že se před nimi snažily schovat další dvě ženy. Od nich se pak dozvěděli, že je bar otevřený běžně a obsluha si pomocí kamery nad dveřmi kontroluje, koho pustit dovnitř. Provozovatel baru tak bude mít ve správním řízení co vysvětlovat a hrozí mu vysoká sankce.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V pátek v noci šli policisté spolu se strážníky zkontrolovat jinou provozovnu. Tam na výzvu k otevření nereagoval nikdo a do provozovny museli násilně vstoupit. Vevnitř rozhodně nebylo vše v pořádku, 10 lidí porušilo zákaz volného pohybu osob. Na místě zjistili nelegální provoz výherních automatů, což oznámili celní správě. Jedna žena u sebe měla sušenou rostlinnou drť, která byla detekována na přítomnost THC. „Žena je podezřelá ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy trestného činu. I tady ale padne zřejmě nejcitelnější sankce v rámci správního řízení vůči provozovateli podniku, který měl být uzavřen. Za posledních 5 dnů jsme řešili více než dvě stě přestupků v souvislosti s opatřeními proti šíření nákazy COVID-19,“ sdělil policejní mluvčí Pavel Šváb.