Vánoční strom pro Prostějov už je vybraný, pojmenujete ho v anketě

PROSTĚJOV – Strom, který bude na Vánoce zdobit náměstí T. G. Masaryka v Prostějově, je už vybraný. Krásně rostlý smrk, který zatím roste na zahradě soukromého dárce v Lipové na Prostějovsku, bude mít výšku 12 metrů. Lidé strom pojmenují v anketě, kterou město zahájí na začátku listopadu.

„Strom se nachází na pozemku soukromého dárce, v obci Lipová. Jde o krásně rostlý smrk, který se lidem jistě bude líbit,“ uvedl 1. náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil. Strom byl vybrán z pěti nabídek od občanů jako nejvhodnější. V konečné fázi umístění na náměstí bude strom vysoký 12 metrů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Město Prostějov tento rok opět vyhlásí anketu, při které mohou lidé sami určit výstižné jméno pro vánoční strom roku 2020. Hlasování bude zahájeno 2. listopadu a potrvá do 20. listopadu. “Autor vítězného návrhu společně s vedením města a zpěvákem Vaškem Noidem Bártou dne 27.11.2020 v 17:00  hodin, na náměstí T. G. Masaryka, vánoční dominantu města slavnostně rozsvítí. Věříme, že koronavirová nákaza nám tyto plány nezhatí,” říká náměstkyně primátora Milada Sokolová s tím, že poprvé občané města hlasovali v roce 2018, douglaska tisolistá získala jméno Charlotta – Sněhulka I., vloni nesl smrk pichlavý jméno Horáček.