VIDEO: Dramatické policejní zadržení v Lahovicích

ilustrační foto

PRAHA – Pohyb odcizeného vozidla zjistili policisté v oblasti Lahovic. Vůz nalezli v jedné ulici, ale prázdný. Ukryli si a počkali, než k němu někdo přijde. A dočkali se.

V úterý dvacátého října v odpoledních hodinách získali policisté z pohotovostní motorizované jednotky informaci o pohybu odcizeného vozidla v Lahovicích,“ uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský. Do uvedené oblasti okamžitě vyrazilo několik hlídek a začali se systematickým pročesáváním. Nakonec vozidlo nalezli ve slepé ulici Ke Stanici. Vozidlo však bylo opuštěné a tak se policisté ukryli v okolí a čekali, zda se k němu někdo nepřiblíží.

Přibližně po půl hodině k vozu přistoupila tříčlenná skupinka, nasedla a pokusila se odjet,“ doplnil mluvčí. Ujeli však jen několik metrů a nastal policejní zásah, rozblikaly se majáky a uniformovaní muži křičeli na posádku, že chtějí, aby byly vidět ruce. Dva muže a jednu ženu během několika okamžiků policisté zajistili.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Následnou kontrolou bylo zjištěno, že sedmatřicetiletý podezřelý je hledanou osobou a navíc má platný zákaz řízení až do dubna 2028,“ dodal Rybanský. Muž se odmítl podrobit testům na alkohol a drogy a tak byl převezen na policejní služebnu. Sem muže následoval i zbytek posádky k podání vysvětlení. Muž je nyní podezřelý ze spáchání trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a neoprávněné užívání cizí věci. Kriminalisté budou rovněž prošetřovat, jak se muž k vozidlu dostal. Video ze zásahu najdete na tomto odkazu.