Červený kříž začal s dezinfekcí Vsetína, vyzývá občany, aby se přidali

Ilustrační foto.

VSETÍN – Členky vsetínské pobočky Českého červeného kříže začaly v průběhu října s dezinfekcí veřejných prostranství na Vsetíně. Vyzývají také občany, aby sami přispěli svým dílem.

Vydezinfikovány byly lavičky, zábradlí u vstupu do polikliniky a také další navštěvovaná místa. Za akcí stojí dobrovolnice Červeného kříže, které se snaží zabránit šíření koronaviru. „Vyzýváme také širokou veřejnost k tomu, aby se do dezinfekce zapojila. Když si každý vydezinfikuje ve svém okolí kliku v kanceláři, bankomat, který využívá, domovní zvonky, dveře, nákupní košíky či jiné plochy, jichž se dotýká spousta lidí, můžeme si svoje město udržet ve vyšší čistotě a tím bude i bezpečnější,“ říká ředitelka Okresního sdružení Českého červeného kříže Vsetín Lenka Vítková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Dobrovolnice budou ve svém počínání dále pokračovat, bohužel jich je ale málo. Členky jsou totiž většinou i zdravotními sestřičkami a jsou velmi pracovně vytížené. Proto Vítková apeluje na občany, kteří by chtěli pomoci a mohli se stát dobrovolníky, aby se ozvali na telefonní číslo 737 010 808. Potřebné vybavení, jako jsou roušky, rukavice a dezinfekce, Červený kříž poskytne. Podpořit tuto akci se rozhodlo také vedení města, které darovalo Červenému kříži dezinfekci na ruce a povrchy. Předání se uskuteční příští týden.