Jaká jsou aktuální mezení MHD v Olomouci? Dopravní podnik reaguje na platná omezení

OLOMOUC – Olomoucký dopravní podnik přistoupil v reakci na platná vládní opatření k omezení MHD v Olomouci. V neděli 1. listopadu tak dochází k omezení linek, které zajíždějí obchodním centrům. Také připomínáme další platná omezení.

„V neděli 1. 11. 2020 dochází, z důvodu rozhodnutí vlády o nedělním uzavření maloobchodního prodeje, k omezení provozu linek č. 25 a 27,“ uvedla mluvčí olomouckého dopravního podniku Martina Krčová. Linka číslo 25 nebude zajíždět ke Kauflandu a bude všemi spoji ukončena na zastávce Hlavní nádraží. Linka číslo 27 ke Globusu nepojede vůbec.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Od úterý 3. listopadu do odvolání dochází, z důvodu rozhodnutí vlády o zákazu volného pohybu osob, k omezení noční dopravy. Spoje linky číslo 50 ve 23.53 hodin z Náměstí Hrdinů a v 0.12 a 1.20 hodin z Hlavního nádraží nepojedou, linka číslo 52 nepojede vůbec. Až do odvolání platí také omezení provozu na lince X, která nahrazuje tramvaje na úseku mezi zastávkou Palackého a Hlavním nádražím a zrušení posilových školních spojů. Linka X nyní jezdí v prodlouženém intervalu 15 minut celodenně a 30 minut ve večerních hodinách.